#ad

Inauguracja nowego roku akademickiego na WSL

Inauguracja nowego roku akademickiego na WSL

  Ponad tysiąc osób przystąpiło do grona studentów Wyższej Szkoły Logistyki, pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. W sobotę 29 września 2012 roku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013. Zewsząd rozchodziły się słowa aktu ślubowania: "Wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, dbać o godność studenta i dobre imię uczelni, darzyć szacunkiem władze uczelni oraz wszystkich członków jej społeczności... ślubujemy".       Nowych studentów przywitał Rektor WSL, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c. W inauguracji - poza tłumem studentów - uczestniczyło również wielu znamienitych gości: Prorektor TH w Wildau koło Berlina prof. Herbert Sonntag, rektorzy i dziekani wielu uczelni publicznych i niepublicznych, prezesi kilkudziesięciu firm, z którymi współpracuje WSL oraz grono profesorów i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych uczelni. W swoim przemówieniu, Rektor WSL, prof. Andrzej Korzeniowski nie szczędził słów pochwały dla Uczelni, która w tym roku rozpoczyna dwunasty rok działalności edukacyjnej. Studenci dowiedzieli się o możliwości zdobywania certyfikatów, odbywania praktyk i staży, uczestnictwa w programie LOGMEETING - Spotkania i warsztaty w WSL oraz możliwości wyjazdów zagranicznych i kształceniu w programie "Podwójny dyplom". Rektor podkreślał znaczenie badań naukowych w rozwoju Uczelni oraz działalności wydawniczej i publikacyjnej. Zwracał także uwagę na bardzo bliską współpracę WSL ze szkołami ponadgimnazjalnymi kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor oraz organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do której w tym roku przystąpi ponad 8 tysięcy uczniów z całego kraju. Podkreślił także znaczenie specjalizacji uczelni w procesie kształcenia logistyków oraz zmianę wizerunku WSL wdrożoną od 1 września 2012 r., która tą specjalizację jeszcze bardziej podkreśla. Jak co roku, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki wyróżnił medalami "Za zasługi dla rozwoju WSL" liczne osoby i przedsiębiorstwa: p. Zofię Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, p. dr Marię Korzeniowską-Marciniak, wieloletnią kierowniczkę Działu Marketingu WSL, p. prof. Henryka Sobolewskiego, p. Martę Tęsiorowską - wiceprezes ds. Komunikacji i Marketingu na Europę Środkowo - Wschodnią firmy Prologis oraz przedsiębiorstwa: Kuehne-Nagel, Quantum Software, Grupę Raben, Prologis. Medal otrzymała także Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Inauguracja była również okazją do wyróżnienia pracowników Wyższej Szkoły Logistyki. Nagrody Rektora otrzymali: prof. Bernd Hentschel, prof. Bogusław Śliwczyński, dr Piotr Pagórski, dr Witold Terechowicz, mgr Anna Hoffa, mgr Paweł Fajfer, mgr Agnieszka Szulczyńska, mgr Wojciech Zalewski i p. Anna Michniewicz. Na zakończenie inauguracji, goście wysłuchali wykładu p. Grzegorza Lichocika, prezesa zarządu firmy Dachser: "Logistyka w świecie szybkich zmian".

 

wsl1Ponad tysiąc osób przystąpiło do grona studentów Wyższej Szkoły Logistyki, pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. W sobotę 29 września 2012 roku odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2012/2013. Zewsząd rozchodziły się słowa aktu ślubowania: „Wytrwale zdobywać wiedzę i umiejętności, dbać o godność studenta i dobre imię uczelni, darzyć szacunkiem władze uczelni oraz wszystkich członków jej społeczności… ślubujemy”.

 

 

 

Nowych studentów przywitał Rektor WSL, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c. W inauguracji – poza tłumem studentów – uczestniczyło również wielu znamienitych gości: Prorektor TH w Wildau koło Berlina prof. Herbert Sonntag, rektorzy i dziekani wielu uczelni publicznych i niepublicznych, prezesi kilkudziesięciu firm, z którymi współpracuje WSL oraz grono profesorów i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych uczelni.


W swoim przemówieniu, Rektor WSL, prof. Andrzej Korzeniowski nie szczędził słów pochwały dla Uczelni, która w tym roku rozpoczyna dwunasty rok działalności edukacyjnej. Studenci dowiedzieli się o możliwości zdobywania certyfikatów, odbywania praktyk i staży, uczestnictwa w programie LOGMEETING – Spotkania i warsztaty w WSL oraz możliwości wyjazdów zagranicznych i kształceniu w programie „Podwójny dyplom”. Rektor podkreślał znaczenie badań naukowych w rozwoju Uczelni oraz działalności wydawniczej i publikacyjnej. Zwracał także uwagę na bardzo bliską współpracę WSL ze szkołami ponadgimnazjalnymi kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor oraz organizacji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, do której w tym roku przystąpi ponad 8 tysięcy uczniów z całego kraju. Podkreślił także znaczenie specjalizacji uczelni w procesie kształcenia logistyków oraz zmianę wizerunku WSL wdrożoną od 1 września 2012 r., która tą specjalizację jeszcze bardziej podkreśla.


Jak co roku, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki wyróżnił medalami „Za zasługi dla rozwoju WSL” liczne osoby i przedsiębiorstwa: p. Zofię Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu, p. dr Marię Korzeniowską-Marciniak, wieloletnią kierowniczkę Działu Marketingu WSL, p. prof. Henryka Sobolewskiego, p. Martę Tęsiorowską – wiceprezes ds. Komunikacji i Marketingu na Europę Środkowo – Wschodnią firmy Prologis oraz przedsiębiorstwa: Kuehne-Nagel, Quantum Software, Grupę Raben, Prologis. Medal otrzymała także Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.


Inauguracja była również okazją do wyróżnienia pracowników Wyższej Szkoły Logistyki. Nagrody Rektora otrzymali: prof. Bernd Hentschel, prof. Bogusław Śliwczyński, dr Piotr Pagórski, dr Witold Terechowicz, mgr Anna Hoffa, mgr Paweł Fajfer, mgr Agnieszka Szulczyńska, mgr Wojciech Zalewski i p. Anna Michniewicz. Na zakończenie inauguracji, goście wysłuchali wykładu p. Grzegorza Lichocika, prezesa zarządu firmy Dachser: „Logistyka w świecie szybkich zmian”.

Z tej samej kategorii

Zaufali nam

Masz pytania? Skontaktuj się!

Masz pytania dotyczące branży? Nurtuje Cię jakiś temat? Masz ciekawego newsa, lub pomysł na artykuł? Chciałbyś pojawić się na łamach TSL Biznes? Napisz do nas a my skontaktujemy się z Tobą!